Ortopedická obuv

... více obrazem   foto

botyVýroba ortopedické obuvi je svým zaměřením poněkud odlišná od výroby běžné obuvi. Ortopedická obuv je určená pro nohy onemocnělé nebo deformované, to znamená, pro nohy, jejichž obouvání vyžaduje dle povahy onemocnění nebo vady zvýšenou péči.

Individuální ortopedická obuv je zakázkový zdravotnický prostředek, vyrobený výhradně z přírodních usní a materiálů, který se zhotovuje na základě vystavení poukazu odborným ortopedickým nebo rehabilitačním lékařem. Též je možné obuv zhotovit pro samoplátce.

otiskNa základě medicínské diagnózy je stanoven technologický postup a parametry budoucí pomůcky - ortopedické boty. K tomu slouží odborná dokumentace, která je vytvořena měřením nohou pacienta, otiskem plantogramu, odlitkem, a ostatními požadavky uživatele výrobku.

Svými vlastnostmi může ortopedická obuv vady korigovat, kompenzovat a pokud to lze, i kosmeticky zakrýt. Ortopedická obuv zahrnuje celou řadu tvarů a provedení. Výběr tvaru a vzoru značně ovlivňuje vlastní funkci ortopedické obuvi. Je proto bezpodmínečně nutné, aby ortopedický technik ovládal dokonale nejen rukodílnou výrobu obuvi, ale seznámil se také se základními vadami nohou a se základními principy stavby ortopedické obuvi.

vzorky materiálůMateriálová skladba musí být v souladu se zdravotními atesty a proto jsou na výrobu ortopedické obuvi kladeny přísnější požadavky. K výrobě ortopedické obuvi se používá hovězí kůže různé síly dle výběru od 0,9 do 1,3 mm. Podšívky jsou zhotovené z přírodní vepřovice, jelenice nebo na zimní obuv z vlny.

Ortopedická obuv diabetická

Obuv pro diabetiky poskytuje optimální komfort chůze. Je indikována pro pacienty s vysokým rizikem vzniku ulcerace, ale bez přítomnosti aktivního vředu. Jedná se o pacienty se závažnými deformitami nohou, amputací části nohy nebo s vyléčenou ulcerací.
diabetická obuvObuv je vyráběna přesně na míru s ohledem na přítomnou deformitu.
Je vybavena speciální vícevrstvou dynamickou vložkou se zpomalenou pamětí, s odlehčením přetížených oblastí.

Podšívka obuvi v nártu je s protiplísňovou antibakteriální úpravou. Je aditivována stříbrem, které je rovnoměrně rozloženo ve hmotě vlákna.
Svršek nártu je z přírodní usně bez švů z jednoho dílce a zadní díly jsou opatřeny měkkou bandáží.

Odval podrážky s vrcholem hned za úrovní metatarsů zajistí dynamické přenesení tlaků mimo oblast hlaviček metatarsů.
Podešev FLEXIBLE zajišťuje dobré tlumení nášlapných sil s velkou jímavostí energie při došlapu.

Ukázky naší obuvi:

 dámské boty                                                   pánské boty                                                    dětské boty
 
 
2009 - www.ortopedickaobuv.eu    ---    Aktualizace: 13-01-2019    ---    webdesign: www.smart.cz